XS
SM
MD
LG
XL
Kurucumuz

?

Şahamettin GECÜŞahamettin GECÜ 1958 yılında Giresun Çamoluk’da dünyaya gelen Şahamettin Gecü iş hayatına küçük yaşta ailesinin İstanbul’a göç etmesiyle başladı. Öğrencilik yıllarında baba mesleği olan bakkalcılıkla çalışmaya başlayan Şahamettin Gecü, ticaret hayatına ise ilk olarak Beyoğlu’nda 1972 yılında açtığı Önder Kuru Temizleme dükkanıyla adım attı 1974 yılına geldiğinde ise Geco Holding’in temellerinin atıldığı önemli bir adım olarak kabul edilen Mercan Konfeksiyonu açtı. 1981’yılında ise Geco Tekstil’i kurdu.


Şahamettin Bey 1975 yılında aldığı evlilik kararıyla da hayatındaki en büyük ikinci adımı eşi Emine Hanım’la beraber attı. Emine Hanım’la dünya evine giren ve dört çocuk babası olan Şahamettin Bey, eşinin desteği ve her konuda verdiği teşvikle de kariyer yolculuğunda güçlü adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor.1980’li yılların başında GECO Tekstil Şahamettin Bey’in üstün gayreti, çabası ve geleceğe yönelik yaptığı yatırımlarla ithalat ve ihracatta da ekonomi alanında etkin rol oynayan sektör oyuncularından biri haline gelerek, İtalya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi ve Ortadoğu’ya ihracat yapan tek firma oldu. Yine dönemin şartları doğrultusunda yurt içinde de İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine satılan tek marka olma ünvanını elinde bulunduruyor.


Şahamettin Gecü Türkiye'ye Blue Jean'ı tanıtan ilk 10 firmadan birini kurmanın da haklı gururunu yaşıyor. Şahamettin Bey üretim konusunda en yüksek kaliteyi sunmayı, son teknolojilerin uygulanmasını ve dünya modasını yakından takip etmeyi en önemli prensipleri olarak belirliyor. Belirlediği prensipler doğrultusunda GECO Tekstil kısa sürede özellikle jean üretiminde döneminin en önemli firmalarından biri olmayı başarıyor. Bünyesindeki Natty-GCX-GECO ve Malcom X markalarının üretimini üstlenmiş modern bir tesiste çalışmalarına genç ve dinamik bir kadroyla da halen devam ediyor.

{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım